Acer H7550BD

Acer
Acer H7550BD
3 348,99 zł *
z 23% VAT

Dostępny od ręki

Termin realizacji po stronie sklepu: 1-3 dni roboczych
Fachowe doradztwo
Wspaniałe projektory wymagają odpowiedniego doradztwa.
Igor Mahas
+48 68 479 40 00... zł za min. połączenia
Dane ogólne

Acer H7550BD

Twój Acer H7550BD, projektor kina domowego 3D Full HD z opcją podłączenia google Chromecast i 20 wattowym głośnikiem.
Zakupione przez:
  • 10% Business
  • 10% Szkoła
  • 80% Prywatnie

Acer H7550BD – projektor 3D Full HD z opcją google Chromecast

Projektor Acer H7550BD jest pierwszym projektorem, który posiada wbudowaną opcję google Chromecast.

Żyjemy w czasach, w których Smartphony i Tablety stają się coraz ważniejsze w komunikacji pomiędzy TV a mobilnymi urządzeniami. Tyczy się to naturalnie też projektorów. Dlatego też Acer jako pierwszy producent postanowił zająć się szerzej tym tematem. Projektor Acer H7550BD jest jednym z dwóch pierwszych projektorów 3D Full HD (razem z H7550ST),  które wewnątrz posiadają specjalnie przygotowane wejście na adapter google Chromecast. Dzięki tej kasecie adapter nie musi być podpinany do tylnej części projektora H7550BD, co naturalnie zdecydowanie lepiej wygląda a poza tym chroni adapter przed ingerencją osób trzecich. We wnętrzu projektora znalazło się miejsce na wejście HDMI oraz USB typu Mini B zaopatrujące urządzenie w prąd. Złącze HDMI dodatkowo posiada wspracie MHL. Umożliwia to bezpośrednie zasilanie adaptera google Chromecast. Dzięki interfejsowi MHL w projektorze możemy użyć również adaptera Wireless MHL Dongle MWA3. Dzięki temu mamy wybór pomiędzy systemem google a popularnym już rozwiązaniem firmy Acer. Istnieje również możliwość wykorzystania obu wariantów zakładając, że nie kładziemy dużego nacisku na design projektora, na którego tylnej stronie będzie znajdowało się wejście HDMI ze wsparciem MHL. Tak więc teoretycznie możemy zainstalować jednocześnie oba warianty i pracować z nimi na zmianę według potrzeb. Adapter google Chromecast jest używany z odpowiednimi aplikacjami google, natomiast adapter Acer MWA3 pracuje z aplikacjami Acer eDisplay Pro.

Dzięki bezproblemowemu przesyłaniu danych do projektora ukazują nam się całkiem nowe możliwości. Obok mobilnych urządzeń takich jak smartphony czy też tablety możemy przesyłać treści również z noteboka do projektora.

Wraz z rozwiązaniami bezprzewodowymi, które czynią projektor Acer H7550BD bardzo atrakcyjnym dla użytkowników urządzeń mobilnych projektor posiada bardzo interesujące funkcje kina domowego. Do nich należy wraz z bezpośrednią funkcją 3D pracująca z 144 Hz również konwersja z 2D na 3D. Tak więc możemy wyświetlać treści 2D również w 3D. Jest to szczególnie praktyczne dla osób, które mają duży zbiór filmów w 2D na blu-rayu. Efekt, nie jest co prawda taki jak podczas oglądania prawdziwego 3D, wprowadza jednak doskonale w świat 3D.  Projektor Acer H7550BD posiada również bardzo praktyczne funkcje dla graczy, jedną z nich jest nVidia 3D TV Play ready. Dzięki tej funkcji najbardziej zyskują gracze grający na PC z kartą graficzną nVidia. Kolejną zaletą projektora Acer H7550BD ułatwiająca użytkowanie w trybie Stand-Alone jest wbudowany 20 wattowy głośnik. Dzięki wsparciu DTS i technologii Acer True Harmony głośnik zapewnia wspaniały dźwięk. Kolejną zaletą projektora Acer H7550BD w kwestii Audio jest jest interfejs Bluetooth Audio. Istnieje bowiem możliwość podłączenia dowolnego głośnika Bluetooth, który jest w stanie przetworzyć sygnał dźwięku z projektora i przekazać go dalej. Tak więc możemy zrezygnować z dodatkowego okablowania audio.

Projektor DLP posiada rozdzielczość 1920 x 1080 pixeli Full HD w formacie 16:9. Jasność projektora wynosi 3000 lumenów co jest wartością na bardzo wysokim poziomie. To samo tyczy się również kontrastu, którego wartość została określona, podczas testów projektora Acer H7550BD, na 16000:1. Kontrast sprawdza się szczególnie w przypadku scen w filmach. Szumy pracy projektora wynoszą 30 dB w trybie Eco.

Złącza projektora Acer H7550BD są naprawdę różnorodne. Projektor posiada dwa wejścia HDMI na tylnej stronie projektora, gdzie jedno z tych złącz posiada wsparcie MHL. Do tego dochodzi wejście HDMI z MHL znajdujące się wewnątrz urządzenia. Do przesyłania treści z PC lub Notebooka służy wejścia VGA. Dostępne jest również wyjście VGA. Analogowe sygnały video mogą być przesyłane poprzez wejście YUV, wejście Cinch-Video oraz wejście S-Video. Dostępne jest również wejście i wyjście 3,5 mm mini Jack. Do sterowania projektorem służy złącze RS232. Serwisowanie urządzenia umożliwia interfejs Mini-USB. Do tego dochodzi jest interfejs USB typu A 5V, do zewnętrznego zasilania adaptera HDMI.

Obiektyw projektora H7550BD umożliwia stworzenie obrazu o szerokości 2 metrów z odległości około 240 i 300 cm.

Dostawa obejmuje: kabel sieciowy, kabel VGA, pilot z bateriami, dokładną instrukcję na płycie CD , skróconą instrukcję obsługi oraz torbę.

Podsumowując można powiedzieć, że projektor Acer jest naprawdę interesującym projektorem, który posiada wiele znaczących funkcji w zakresie bezprzewodowego przesyłu danych. Dodatkowo posiada on dobre przesłanki do stałej instalacji jak i użytku mobilnego. Wraz z obrazem przekonuje on również dźwiękiem z wbudowanego głośnika. Projektor H7550BD jest wszechstronnym urządzeniem dla kina domowego i gier, ale może łatwo odnaleźć się również w biurze.

Proszę zwrócić uwagę na to, że projektor ACER H7550BD jest kompatybilny tylko z adapterem Acer MHL MWA3 a nie z poprzednim modelem MWA2 !

Wymiary produktu
  • Wysokość: 9,8 cm
  • Szerokość: 35,7 cm
  • Głębokość: 24,1 cm
Rekomendacja
Informacje techniczne
Kalkulator odległości
Osobisty doradca
Twój osobisty doradca projektu
Fachowe doradztwo
+48 68 479 40 00
Wspaniałe projektory wymagają odpowiedniego doradztwa.
Igor Mahas
Recenzje
To może być dla Ciebie interesujące, jak również do of